Czy Bóg jest dobry?

Autor: cieszka
Kategoria: Moje malowanie, O wierze

Dobry Pasterz. Maj 2020. Dużo ostatnio pytań stawiam Panu Bogu. O wiarę, sens, Jego dobroć, czy dopuszcza cierpienie, itp. Odpowiedzi najczęściej nie znajduję, a te które są jakoś nie do końca satysfakcjonują. Wierzę, że one są, tylko ukryte. Usłyszę i zobaczę je pewnie dopiero po drugiej stronie życia. Wiara moja jednak jest taka słaba, że „naczynie gliniane” wydaje się przy niej pancerną twierdzą.

Całe moje życie jest w pewnym sensie poszukiwaniem. I czasem z natchnienia chwili powstają takie obrazki.

Aktorskie inspiracje

Autor: cieszka
Kategoria: Moje malowanie

Tym razem namalowałam dwa portrety aktorów: Johny Deep w aranżacji z reklamy Dior oraz Gary Oldman jako Syrius Black z Harrego Potera. Jak zawsze przy portretach martwię się, żeby byli na nich podobni do siebie w realu.

Johny Deep. Kwiecień 2020. Gary Oldman jako Syrius Black. Maj 2020.

Świeczniki

Autor: cieszka
Kategoria: Renowacje

Ze starych, połamanych ornamentów udało się zrobić dwa świeczniki. Całość poddana gruntownej renowacji. Złocenia szlagmetalem. Jako podstawy dodano deski z frezowanymi brzegami.

Świeczniki ze starych ornamentów Świeczniki ze starych ornamentów

Św. Rodzina

Autor: cieszka
Kategoria: Moje malowanie

Zagruntowana deska czekała ponad rok. Jest to druga wersja tej ikony. Piersza powstała równo rok temu. Narodowa kwarantanna sprawia, że czas zakończyć nieskończone…

Święta Rodzina. 21x25cm. Marzec 2020.

Portret Burmistrza

Autor: cieszka
Kategoria: Moje malowanie

Burmistrz Czerwińska. Styczeń 2020. Jednym z moich ulubionych miejsc w okolicy jest Czerwińsk nad Wisłą. Nad okolicą górują dwie wieże bazyliki romańskiej z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Ta osada na początku tego roku ponownie, po 150 latach stała się miastem. Odzyskała prawa miejskie, które utraciła po powstaniu styczniowym, za pomoc powstańcom. Pierwszym burmistrzem został Wójt gminy Czerwińsk, Marcin Gortat. Jego znajomi chcąc zrobić mu prezent okolicznościowy zamówili u mnie portret. Mam nadzieję, że spełniłam oczekiwania.

Fotografia z racji robienia jej jakoś w pośpiechu nie oddaje walorów obrazu.