Ostatnie produkcje

Taka tu cisza i niby nic się nie dzieje. Jak zawsze większość dzieje się po drugiej stronie… monitora. Po powrocie z Portugalii mnóstwo zaległości się naciułało, a i zdjęć sporo w podróży zrobionych, do przejrzenia i wstawienia.

szrensk W ostatnim czasie powstały u mnie dwa serwisy parafialne: strona parafii  w Strzygach i strona parafii w Szreńsku. Jak niektórzy zauważyli, to bliźniaczo podobne parafie, zatem konstrukcje stron też podobne. Zresztą, mam pewien wypracowany szablon, który już się sprawdził nie jeden raz. Kwestia wyglądu…? no cóż, tu bywa różnie. Coś można zrobić i albo się podoba od razu i w grę wchodzą niewielkie poprawki, albo nie podoba się ogólnie i jedziemy od początku. Jak zawsze pewną trudność sprawia dostosowanie wyglądu Coppermine gallery (na którym oparta jest galeria) do wyglądu reszty (opartej na WordPress). strzygi Niby ogólnie wiem jak to robić, ale każdy wygląd ma swoje niuanse, w które trzeba wniknąć, żeby osiągnąć pożądany wygląd. Reszta do „ręcznego” dostosowania css. Szczegółów tej operacji nie opisuję, bo większość ludzi, która będzie to czytać nie będzie zainteresowana. Jeśli, ktoś by potrzebował takiej porady niech pisze na priv. Dzięki zainteresowaniu i dobrym chęciom ks. proboszcza zaczęliśmy ożywiać trochę zaniedbaną stronę parafii w Daniszewie.

Parafialnie się zrobiło…

Zobacz inne wpisy z tej kategorii: O tworzeniu stron

2 komentarze na wpis “Ostatnie produkcje”

 1. Justysia91:

  Cześć Agnieszko!
  Podziwiam Cię za Twoją wszechstronność, prawdziwy człowiek renesansu!
  Jeśli mogę napisać o swoich odczuciach dotyczących strony wizualnej, to tak:
  Strona w Dulsku: Fajna! Ciepła, jak w domu, łatwo wszystko odnaleźć wszystko pasuje do siebie;
  Strona Szreńsku: Jestem tam pierwszy raz, ale przyjemna, wyważona, bardzo podobna do naszej;
  Strona w Strzygach: Trochę smutna, lepiej wyglądałyby wiatraki na niebieskim niebie, trochę brakuje ożywienia, może bardziej intensywne nagłówki (żeby światło padało od dołu)? To tylko moje odczucia.
  Str Daniszewa jest na dobrej drodze w Twoich rękach, bardzo fajna część tytułowa.
  Pozdrawiam gorąco!

 2. jola b.:

  Cześć Agnieszko. nigdy nie byłam w żadnej z tych 5 małych parafii, ale po obejrzeniu ich stron zauroczyły mnie. mają swój niepowtarzalny klimat. podziwiam Twoje umiejętności.

Komentarz: